Strefa marek
Jeszcze jeden raz

EAN:

9788383603704

Autor:

Wydawnictwo:

Data premiery:

2026-06-17

Rok wydania:

2026

Oprawa:

broszurowa

Format:

205x135 mm

Strony:

320

Cena sugerowana brutto:

54.99zł

Stawka vat:

5%

Zapowiedź

Wielki powrót autoraWtorków z Morriem


Co byś zrobił, gdybyś mógł przeżyć tę chwilę ponownie?

Większość z tych rzeczy zrobiłem, żeby zobaczyć, jak to jest poczuć oddech Boga, diabła lub czegokolwiek, co czeka mnie po zakończeniu tego życia.


Alfie ma niezwykły dar - może przeżyć każdą chwilę jeszcze raz. Ale tylko jeden raz - tego, co wówczas się wydarzy, nie da się już cofnąć. Przez lata doskonali tę wyjątkową umiejętność, aby stać się mistrzem drugiej szansy. Wszystko ma jednak swoją cenę.


Pewnego dnia Alfie wygrywa w kasynie olbrzymią sumę i zostaje aresztowany pod zarzutem oszustwa. Podczas przesłuchania zaprzyjaźnia się z dociekliwym detektywem i opowiada mu niezwykłą historię swojego życia. Wyznaje, że nie każda druga szansa była udana, a dar cofania się w czasie wykorzystywał nie tylko do naprawienia błędów. Pragnął nowych doznań, fascynowało go przekraczanie granic. W końcu zrobił coś, czego najbardziej żałuje - położył na szali prawdziwą miłość.


Mitch Albom w wirtuozerski sposób wciąga nas w tę magiczną, poruszającą i zaskakującą opowieść o miłości, pożądaniu, stracie i ludzkiej naturze. I po raz kolejny przypomina o tym, co w życiu jest najważniejsze.


Prawdziwą miłość można przeżyć tylko raz. Tylko jeszcze jeden raz

Wróciłem myślami do tej wizyty u babci, kiedy trzymała album ze zdjęciami i popłakała się na widok fotografii dawnej miłości. - Ta kobieta. Gianna. Czy to prawdziwa miłość? - Myślę, że tak. - W takim razie martwię się, Alfie. - O co? - Że zrobisz coś głupiego. Czy naprawdę to zrobiłem? Czy rozgniewałem siłę, która obdarzyła mnie tą mocą? Nawet gdy to piszę, brzmi to tak, jakbym był ofiarą, podczas gdy prawda jest taka, że cokolwiek zrobiłem, zawiniłem sam. Za sprawą nawyku naprawiania różnych rzeczy myślałem jednak, że i tym razem dam radę. - fragment książki