Strefa marek
Eduterapeutica Lux Gra Szereg ciszący do mat...

EAN:

5906111736416

Wydawnictwo:

Klasa:

4+

Data premiery:

2025-04-01

Rok wydania:

2025

Oprawa:

pudełko

Cena sugerowana brutto:

290.00zł

Stawka vat:

23%

Eduterapeutica Lux Gra Szereg ciszący do mat logopedycznych to:

ćwiczenia wprowadzające i utrwalające głoski ś, ź, ć, dź,

zajęcia indywidualne i grupowe,

terapia poprzez ruch.

Gra do mat logopedycznych wspiera terapię przez urozmaicenie jej o element zabawy i aktywności fizycznej. Dla dzieci terapia z grą logopedyczną na matach to wyśmienita zabawa i szybkie postępy.

Korzyści dla logopedy:

Zwiększenie efektywności terapii:

Dzięki grze na matach dzieci zaspokajają naturalną potrzebę ruchu, co przekłada się na lepszą koncentrację i skuteczność działań terapeutycznych.

Indywidualizacja programu terapeutycznego:

Gra na matach logopedycznych stanowi doskonałe narzędzie dla terapeutów pracujących z dziećmi z nadpobudliwością psychoruchową. Zabawa pozwala im odprężyć się i przygotować do pełnego uczestnictwa w ćwiczeniach wymowy.

Harmonijna i długotrwała współpraca:

Stosowanie naprzemiennych aktywności (gry ruchowej i ćwiczeń wymowy) ma dobroczynny wpływ na klimat spotkań i pozytywnie nastawia dzieci do udziału w kolejnych.

Wsparcie komunikacji i rozwój relacji:

Regularne korzystanie z gier do mat logopedycznych rozwija płynność i precyzję wypowiedzi, co poprawia także jakość komunikacji na linii dziecko terapeuta.

Skuteczna praca w grupie:

Gra jest zaproszeniem do zabawy grupowej. Interakcje i zdrowa rywalizacja motywują uczestników, angażują i uatrakcyjniają przebieg zajęć.

Korzyści dla dzieci:

Wzmacnianie rozwoju motorycznego:

Zabawy i ćwiczenia ruchowe na matach logopedycznych wspierają takie umiejętności jak koordynacja ruchowa, równowaga oraz kontrola ciała.

Stymulacja rozwoju poznawczego:

Ruch, jako integralna część terapii, wspomaga rozwój układu nerwowego, poprawiając zdolności percepcyjne dzieci. W efekcie dzieci lepiej przetwarzają informacje pojawiające się podczas zajęć.

Usprawnianie koordynacji wzrokowo-ruchowej:

Gry wymagające precyzyjnego działania na bazie bodźców wzrokowych pomagają rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową. Wspiera to kształcenie poprawnej artykulacji.

Kształtowanie kompetencji emocjonalno-społecznych:

Gry na matach wprowadzają elementy rywalizacji. Dzieci uczą się w ten sposób zdrowego podejścia do wyzwań i porażek oraz rozwijają umiejętność radzenia sobie z emocjami.

Włączenie elementów ruchowych i zabawy do terapii logopedycznej jest przejawem holistycznego podejścia. Wpływa to pozytywnie na rozwój emocjonalny, społeczny i fizyczny dziecka.