Strefa marek
Bez litości. Prawdziwa historia zespołu Slayer w.4

EAN:

9788363785277

Wydawnictwo:

Rok wydania:

2018

Oprawa:

twarda

Format:

167x241 mm

Strony:

666

Cena sugerowana brutto:

64.90zł

Stawka vat:

5%

To historia, która rozpoczyna się w Chile, przenosi do słonecznej Kalifornii, po czym obejmuje cały świat.
To historia, w której ważne role grają seryjni mordercy i hitlerowscy zbrodniarze.
To historia, w której leje się krew. Prawdziwa i sztuczna.
To historia niezwykłego zespołu.
Historia Slayera.
Kiedy autor Bez litości przychodził na świat, nastoletni Tom Araya zapuszczał już włosy i uczył się od starszego brata gry na gitarze. Kiedy zaczynał słuchać metalu, Slayer świętował premierę Reign In Blood. Kiedy zaczął o metalu pisać w kserowanym fanzinie Slayer szykował się do sesji nagraniowej Seasons In The Abyss. Kiedy wpadł na pomysł napisania tej książki, do zespołu wrócił Dave Lombardo.
Autorem Bez litości.
448 stron tekstu, 20-stronicowa, kolorowa wkładka ze zdjęciami oraz twarda oprawa w pierwszej monografii na swój temat Slayer został potraktowany ze starannością i szacunkiem godnymi jednego z najważniejszych, jeśli nie najważniejszego, zespołów metalowych na świecie. Autor książki prześledził prasowe archiwa z ostatniego ćwierćwiecza, dotarł do zapomnianych faktów i naocznych świadków tej fascynującej historii. Specjalnie na potrzeby Bez litości przeprowadził kilkadziesiąt wywiadów z ludźmi, którzy zawsze byli najbliżej Slayera przyjaciółmi zespołu, członkami rodzin i ekipy technicznej, muzykami grup, które towarzyszyły im w trasach, wybitnymi postaciami metalowej branży. Wnikliwie przeanalizował cały dorobek formacji, wszystkie dźwięki, wszystkie teksty.
Ale Bez litości. Prawdziwa historia zespołu Slayer nie jest hagiografią idoli, pisaną z pozycji kolan przez oddanego fana. Autor nie zawahał się przed opisaniem licznych kontrowersji towarzyszących grupie przez ostatnie ćwierć wieku. Przywołuje oskarżenia o faszyzm, satanizm i podżeganie do zbrodni, przedstawia argumenty oskarżycieli i linię obrony muzyków, ostateczne wnioski pozwalając wysnuć czytelnikowi.